Lendl jest ruch Murraya w Grand Slam

Bratysława. Andy Murray w poprzednim sezonie ogłosił, że chce zaatakować górę rankingów. Pierwszym krokiem powinno być przesunięte na trzecim miejscu. Ten mroczek pierwszy udało kiedy dostał przed Roger Federer, ale pod koniec sezonu traci swoje miejsce.

Na jesieni, choć zdobył dobrze wypełniony turniej w Szanghaju i Tokio, ale zupełnie zepsute Turniej Mistrzów, który zrezygnował z powodu kontuzji po pierwszym meczu.

W nowym roku pragnie ustabilizować swoje wyniki i ma pomóc nowy trener. Stał legendarny Ivan Lendl. Wreszcie, chce wygrać turniej Grand Slam

„Chcieliśmy, aby nowy zespół man. Cieszę się, że udało nam się zaangażować Ivana.Jego osiągnięcia są istotne i na pewno pomoże mi w dużym turnieju, „Murray powiedział mediom angielskiego.

Lendl ma trudne zadanie na początku sezonu, jak Plan Murraya jest do wygrania Australian Open. Brit stracił w ubiegłym roku w Melbourne do finału z Novak Djokovic.

„Nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć.Andy jest wielkim talentem i świetnym graczem, chcę mu pomóc, aby osiągnąć swoje cele, „on odpowiedział na nowe wyzwanie päťdesiatjedenročný Lendl.

Czech urodzony podczas przeszkoleni tylko w jego akademii na Florydzie, do którego niedawno dostał zaproszenie i słowackiej Filip Horanský.

metod coachingowych, rodem z Ostrawy mówiono, że jest uciążliwe miejsca i nie każdy gracz pamięta je dobrze.

„Pamiętam, że dał mu łatwy forhend i pokazałem mu środkowy palec w górę, aby dać mi piłkę rozbić. Zamiast jednak oszukał potężne uderzenie prosto na mnie, a potem śmiał się z niego. To był jego poczucie humoru „, wspomina Daily Telegraph Były australijski tenisista Mark Philippoussis, który szkolił się w Akademii Lendlová jako siedemnastoletnia letnia.Lendl rozpoczął podobnie

Lendl był jako gracz znany z trudnego charakteru. Media nazywany go Ivan Hrozný lub robotem bez emocji. Kariera ale wygrał prawie wszystko. Był numer jeden na świecie i osiem razy wygrywając turnieje wielkoszlemowe. Jedyną osobą, która go ominęła był Wimbledon, ale stracił dwa razy w finale.

Grand Slam tytuł Murray jest głównym celem w nowym sezonie. W karierze już stracił trzy razy w finale, który jest podobny do nowego trenera. Lendl wygrał ostatni turniej z wielkiej czwórki, aż po raz piąty.